Audyt SEO

SEO (Search Engine Optimization) to proces ukierunkowany na poprawę widoczności strony www w wynikach organicznych, a więc bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google dla konkretnych słów kluczowych. Atrakcyjny profil linkowy, szybkość ładowania się poszczególnych treści, właściwa struktura czy ciągła optymalizacja to tylko niektóre czynniki popularyzujące Twoją stronę internetową. Ocena ogólnej kondycji danego serwisu oraz jego przygotowania do pozycjonowania, możliwa będzie po przeprowadzeniu tzw. audytu SEO.

baner tytulowy audyt

Kiedy warto wykonać audyt SEO strony www?

Audyt strony internetowej warto rozważyć m.in.:

Przed wprowadzeniem w jej obszarze kluczowych zmian
Na etapie tworzenia nowej strony www
Przy zmianie agencji SEO czy freelancera SEO
Przed rozpoczęciem działań pozycjonowania (audyt SEO otwarcia)

Na czym polega kompleksowy audyt strony internetowej pod kątem SEO?

Audyt SEO może zostać wykonany na potrzeby portali, blogów, serwisów informacyjnych, sklepów internetowych czy stron www różnego typu organizacji. Opracowany przez nas dokument z załącznikami będzie zawierał uwagi i zalecenia, które mogą okazać się nieocenione z punktu widzenia programistów, copywriterów czy grafików pracujących nad poprawą widoczności danej strony w Google na konkretne słowa kluczowe.

Audyt SEO wykaże obszary ryzyka, podpowie jak wyeliminować ewentualne błędy oraz zobrazuje konkurencyjność Twojej witryny internetowej – słowem będzie podstawą do wykonania optymalizacji SEO.

image
image

Jakie są kluczowe obszary audytu SEO serwisu internetowego?

Realizowane przez naszą agencję analizy SEO obejmują m.in. problematykę:

  • crawlowania, indeksowania i renderowania (współpraca strony z botem wyszukiwarki Google),
  • tytułów i meta danych (widoczność strony w wynikach wyszukiwania Google),
  • nawigacji i budowy serwisu,
  • struktury adresów URL,
  • treści na stronie (unikalność, zawartość słów kluczowych),
  • kanibalizacji słów kluczowych,
  • profilu linków,
  • bezpieczeństwa,
  • UX (np. prawidłowe wyświetlanie zawartości strony www na urządzeniach mobilnych).

Przeprowadzimy profesjonalny audyt SEO Twojej strony www

Zacznij od Audytu SEO już dziś!

Audyt SEO stron www w praktyce

Podstawowym celem wdrożenia zmian zaproponowanych przez nas w audycie SEO jest intensyfikacja ruchu w witrynie, polepszenie widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania w Google oraz zwiększenie wolumenu sprzedaży.

Jakie narzędzia wykorzystujemy?

Wykonując SEO audyt stron internetowych wykorzystujemy sprawdzone narzędzia typu Ahrefs, SurferSEO, Senuto, Scremaing Frog, Copyscape, Google Search Console, PageSpeed Isnights czy Structured Data Testing Tool. Kompleksowy audyt SEO strony to jednak nie tylko wygenerowanie potrzebnych danych ilościowych i jakościowych (np. szybkość ładowania witryny, architektura treści, jakość profilu linków, zawartość fraz kluczowych), ale przede wszystkim ich analiza i odpowiednia interpretacja.

image
image

Ile trwa SEO audyt strony?

Czas trwania SEO audytu strony internetowej zależy od stopnia jego szczegółowości, a więc pośrednio od dostępnego budżetu.

Kolejnym czynnikiem będzie w tym przypadku zakres audytu – przykładowo analiza: konkurencji, on-page i off-page sprawdzi się przy zbudowanej na standardowym CMSie i istniejącej już od jakiegoś czasu stronie www.

Na czas realizacji takiej usługi składa się oczywiście nie tylko SEO analiza strony, ale też tworzenie raportu, kontakt z klientem czy podpięcie witryny m.in. do Google Search Console. Podsumowując, audyt strony internetowej pod kątem SEO zazwyczaj zajmuje nam ok. 2 tygodni.

Zrealizowany audyt SEO strony internetowej – i co dalej?

Audyt SEO strony www to pierwszy krok do uzyskania przez nią wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe. Kompleksowy i rzetelny dokument zawierający szanse, zagrożenia czy błędy z pewnością ułatwi bowiem ustalenie skutecznej strategii promocyjnej (np. reklama Google Ads, pozycjonowanie stron www, marketing treści). Umożliwi też skuteczniejsze dopasowanie serwisu www do wymogów wyszukiwarki Google.

Przedstawiony przez nas raport pozwoli Ci ponadto wyeliminować problemy techniczne, zwiększyć komfort użytkowników odwiedzających Twoją stronę czy dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. W konsekwencji poprawisz rozpoznawalność swojej marki i szybciej uzyskasz oczekiwaną konwersję (np. sprzedaż produktu, nowy kontakt).

image

Czy teraz wiesz już dlaczego warto wykonać audyt SEO swojej strony www?

Zacznij od Audytu SEO już dziś!
Skontaktuj się z nami

Pomagamy osiągnąć sukces w sieci. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu