Pozycjonowanie Gdańsk – przejmij kontrolę nad biznesem w sieci

Masz stronę internetową, która stanowi wizytówkę Twojej działalności? To świetnie! Dzięki pozycjonowaniu stron www może stać się ona jeszcze skuteczniejszym narzędziem marketingowym, które będzie pracować na Twój sukces przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dowiedz się już teraz, jak zwiększyć widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania i zdobywać nowych klientów, jeśli prowadzisz biznes w Gdańsku.

Uzyskaj darmową wycenę

  Obowiązek informacyjny* Zobacz więcej...

  Pozycjonowanie stron Gdańsk – zainwestuj w działania, które przynoszą realne rezultaty

   

  Internet dał firmom niespotykane dotąd możliwości pozyskiwania klientów. Nie każdy jednak przedsiębiorca w pełni z nich korzysta, tracąc w ten sposób szansę na wyższe zyski. Na szczęście, można inaczej. Wystarczy, że – prowadząc działalność w stolicy województwa pomorskiego i mając własną witrynę – uzupełnisz swoją strategię rozwojową o działania z zakresu marketingu internetowego, takie jak pozycjonowanie stron Gdańsk, a po kilku miesiącach zauważysz różnicę.

  Proces pozycjonowania stron internetowych obejmuje szereg działań, które prowadzą do zwiększenia widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google, pojawiających się za każdym razem, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę określoną frazę kluczową. Uszeregowaniem stron internetowych zajmują się algorytmy Google – przypisują one najwyższe miejsca tym witrynom, które według nich najlepiej odpowiadają na zapytanie internauty.

  Im wyższą pozycję zajmuje witryna w wyszukiwarce Google, tym lepiej. Ma to bowiem wpływ na szereg czynników, które stanowią o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa na rynku i determinują jego sukces. Proces pozycjonowania stron internetowych:

  • zwiększa liczbę odwiedzin i ruch na stronie www,
  • pozwala pozyskać nowych klientów i utrzymać dotychczasowych,
  • buduje rozpoznawalność marki w sieci,
  • sprzyja osiąganiu wyższych zysków,
  • ułatwia budowanie przewagi konkurencyjnej.

  Prace na rzecz uzyskania przez stronę www jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania można prowadzić także w przypadku innych wyszukiwarek, takich jak Bing, Yahoo czy też Yandex. Niemniej ponad 90 proc. wszystkich użytkowników internetu korzysta z Google. W Polsce odsetek ten jest jeszcze większy i wynosi 97 proc. Z tego względu dla większości biznesów działających w Gdańsku pozycjonowanie stron Gdańsk przyniesie najlepsze rezultaty nie gdzie indziej jak właśnie w wyszukiwarce Google.

  image

  Pozycjonowanie stron internetowych w Gdańsku – współpracuj z najlepszymi i zrealizuj swoje cele biznesowe

   

  Na widoczność strony internetowej w rankingu SERP Google wpływ ma ponad 200 czynników rankingowych. W efekcie proces pozycjonowania stron internetowych wymaga mozolnej i ciągłej pracy, a także szybkiej odpowiedzi na zmiany wprowadzane przez algorytmy Google. Dlatego warto go powierzyć specjalistom świadczącym usługi pozycjonowania.

  Jako agencja o ugruntowanej pozycji w branży marketingu internetowego w One Trend zapewniamy profesjonalną obsługę na wielu płaszczyznach. Nie tylko świadczymy skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych i stacjonarnych, ale również prowadzimy działania SEO dla działalności usługowych. Chcesz uzyskać więcej szczegółów? Skontaktuj się z nami już teraz.

   

  Pozycjonowanie stron www to jedna ze strategii dających największe szanse na pozyskanie klientów. Dzięki niemu dochodzi bowiem do zwiększenia widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej. W efekcie strona internetowa notuje wyższą liczbę odwiedzin. Choć zwiększony ruch nie oznacza, że każdy użytkownik, który przegląda witrynę, z automatu stanie się Twoim klientem, stwarza na to duże szanse.

  Co równie ważne, dzięki pozycjonowaniu strony www docierasz z ofertą bezpośrednio do osób, które są zainteresowane produktami lub usługami, które sprzedajesz. Twoja strona internetowa wyświetla się bowiem w organicznych wynikach wyszukiwania, czyli tych, które ukazują się oczom internauty po wpisaniu przez niego określonej frazy kluczowej w wyszukiwarce Google. Możesz więc założyć, że klient potrzebuje produktów lub usług, które Ty zapewniasz, i w efekcie taki sposób skonstruować przekaz, aby działał on na Twoją korzyść. Osiągniesz to dzięki content marketingowi i copywritingowi.

  Odpowiednio pozycjonując stronę internetową i tworząc atrakcyjne treści, zyskasz wartościowy ruch, który będzie sprzyjać osiąganiu wyższych zysków. A o to przecież chodzi – by zarabiać więcej mniejszym nakładem zasobów.

  Pozycjonowanie stron Gdańsk sprawia, że nie tylko użytkownicy lepiej oceniają stronę internetową, ale przede wszystkim algorytmy Google. To one 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu analizują witrynę, biorąc pod uwagę ponad 200 czynników rankingowych. Im korzystniej wypada ona w zestawieniu z innymi, tym intensywniej ją promują. W efekcie strona www pnie się w wynikach wyszukiwania.

  Żeby zdobyć jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google, należy przeprowadzić szereg działań z zakresu marketingu internetowego. Niestety, samodzielna praca wymaga dużych nakładów czasu, który trzeba poświęcić nie tylko na wdrażanie zmian, ale również naukę. Dlatego zamiast eksperymentować, lepiej jeśli zajmie się tym profesjonalna agencja SEO Gdańsk.

  Wbrew pozorom niekoniecznie musi być to podmiot działający na terenie stolicy województwa pomorskiego. Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk można bowiem wykonywać praktycznie z dowolnego zakątka globu. Bardziej od lokalizacji firmy liczą się bowiem jej doświadczenie i umiejętności analityczne. W One Trend nie podejmujemy żadnych działań, zanim nie poznamy lokalnego rynku i specyfiki prowadzonej działalności. W naszej agencji opracowanie kompleksowej strategii marketingowej zawsze poprzedza:

  • audyt SEO – to wnikliwa analiza strony internetowej dokonywana przez fachowców i przy zastosowaniu specjalistycznych narzędzi analitycznych. Pozwala ona ocenić stopień dopasowania witryny do wymogów wyszukiwarki. Wskazuje również potencjalne ulepszenia, których wdrożenie pozwoliłoby osiągnąć wyższą lub umocnić dotychczasową pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google na konkretne frazy kluczowe związane z daną działalnością i lokalizacją biznesu,

   

  • analiza konkurencji pod względem SEO – pozwala określić, jakie działania SEO przynoszą najlepsze rezultaty w danej branży. Ułatwia to opracowanie indywidualnej strategii marketingowej, która będzie realizować cele klienta i przynosić realne efekty. Dzięki analizie SEO konkurencji można też wstępnie oszacować budżet, jaki należy przyjąć, aby skutecznie konkurować z innymi firmami na rynku.

  Audyt SEO i analiza konkurencji wraz z analizą grupy docelowej oraz doborem słów kluczowych stanowią podstawę pozwalającą opracować kompleksową – a przede wszystkim – skuteczną strategię marketingową, która będzie prowadzić do zwiększenia widoczności strony internetowej w wyszukiwarce Google. To właśnie dzięki podjętym w jej ramach wielopłaszczyznowym działaniom roboty Google będą przychylniej oceniać stronę internetową i windować ją wyżej w rankingu SERP.

  Sama obecność w internecie już nie wystarcza, by skutecznie konkurować z innymi przedsiębiorstwami. Przewagę na rynku może dać jedynie aktywne działanie, które przyciągnie nowych potencjalnych klientów. Taki efekt gwarantuje właśnie pozycjonowanie Gdańsk. Wyszukiwarka internetowa Google to bowiem najczęściej używane źródło informacji, także o produktach i usługach. Jeśli więc chcesz skutecznie konkurować z innymi przedsiębiorcami, nie możesz nie prowadzić działań SEO.

  Pamiętaj jednak, że na drugą stronę rankingu SERP trafia jedynie ułamek internautów. Tak naprawdę liczy się więc to, czy Twoja witryna znajduje się w tzw. TOP 10, czyli na którejś z 10 najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania. Obecnie mówi się nawet o 8,5 miejscach. Google zwiększa bowiem liczbę sekcji specjalnych, takich jak bezpośrednie odpowiedzi (direct answers) oraz grafy wiedzy (knowledge graphs). W efekcie w przypadku pewnych fraz kluczowych 9. i 10. miejsca znajdują się… na drugiej stronie w organicznych wynikach wyszukiwania.

  W praktyce oznacza to, że konkurencja o najlepsze pozycje w wyszukiwarce Google będzie jeszcze bardziej zacięta. Jeśli więc chcesz odnieść sukces w sieci, musisz dobrze wybrać firmę, której powierzysz działania z zakresu marketingu internetowego. Nie każda agencja SEO Gdańsk sprosta bowiem rosnącym wymaganiom. Twoją czujność powinno budzić zwłaszcza podejrzanie tanie pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk. Niska cena bowiem najczęściej nie idzie w parze z jakością usług.

  image

  SEO Gdańsk – buduj przewagę z lokalnym pozycjonowaniem stron www

   

  Jeśli prowadzisz działalność stacjonarną w Gdańsku lub odbiorcami Twoich produktów (usług) są gdańszczanie, większe znaczenie powinny mieć dla Ciebie lokalne wyniki wyszukiwania. Poprawiając w nich widoczność, zyskasz większą rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów, którzy szukają produktów lub usług w Gdańsku. Celowi temu służy pozycjonowanie lokalne.

  W ramach pozycjonowania lokalnego przeprowadza się podobne działania co w przypadku klasycznego pozycjonowania, z tą różnicą, że frazy kluczowe zawierają lokalizację, czyli wyglądają na przykład tak: „pozycjonowanie Gdańsk”, „kosmetyczka Kraków”, „sukienki Poznań”. Ta wydawać by się mogło niewielka wstawka z miejscowością nie tylko ułatwia klientom z wybranej lokalizacji dotarcie do produktów i usług znajdujących się w ich okolicy, ale również sprawia, że strona www może zająć wyższą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania.

  Pozycjonowanie lokalne obejmuje nie tylko link building, optymalizację witryny czy też content marketing, ale również stworzenie wizytówki Google Maps. Dzięki niej potencjalni klienci mogą łatwiej do Ciebie dotrzeć. To również jeden ze sposobów, by potwierdzić wiarygodność biznesu w sieci. Na ten krok powinny zdecydować się zwłaszcza osoby prowadzące działalność stacjonarnie (np. restauratorzy, kosmetyczki, fryzjerzy), a także właściciele sklepów internetowych, którzy oferują odbiór osobisty zakupionych towarów.

  Promuj biznes taniej

   

  Z uwagi na mniejszą konkurencję na rynku pozycjonowanie lokalne jest uznawane za tańsze niż pozycjonowanie na ogólne słowa kluczowe. Oczywiście, ostateczny koszt usługi zależy od wielu czynników. Trudno więc bez podstawowych danych na temat strony internetowej, specyfiki prowadzonej działalności czy też konkurencji określić, jaką cenę będzie mieć lokalne pozycjonowanie stron www Gdańsk.

  image
  image

  Szybciej osiągaj efekty

   

  Przyjmuje się, że pozycjonowanie lokalne przynosi rezultaty szybciej niż działania SEO na ogólne słowa kluczowe. To również wynika z mniejszej konkurencji na rynku. Gdy nie trzeba rywalizować z wieloma podmiotami, efekty prac mogą być widoczne nawet po dwóch miesiącach.

  Pozycjonowanie stron w Gdańsku to wymagające zadanie. Dlatego zająć powinna się nim profesjonalna agencja SEO Gdańsk. W One Trend wyznajemy zasady marketingu zintegrowanego – działamy na wielu płaszczyznach, tak aby osiągać jak najlepsze rezultaty. Doradzamy, kiedy wybrać pozycjonowanie lokalne, a kiedy promować biznes na ogólne frazy kluczowe.

  Oferujemy zarówno pozycjonowanie sklepów internetowych, jak i biznesów działających stacjonarnie, w każdym z przypadków ustalając indywidualną strategię marketingową. Dzięki temu bez opóźnień realizujemy ustalone z klientem cele. Jeśli działasz w Gdańsku i zależy Ci na efektach, skontaktuj się z nami.

  Skontaktuj się z nami

  Pomagamy osiągnąć sukces w sieci. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu