Tworzenie stron www

W dzisiejszych czasach całkiem powszechnie i zupełnie serio używa się stwierdzenia „jeżeli czegoś nie ma w Internecie – to nie istnieje”. Nie da się ukryć – Internet stał się wszechobecny. Internet wrósł w ludzką świadomość do tego stopnia, że całkowicie naturalnym pierwszym odruchem jest sprawdzenie czegoś właśnie w Internecie. Duża część życia toczy się właśnie w Internecie. A na czym wszystko to się opiera? Na stronach internetowych! W końcu Internet bez stron www, w takim kształcie w jakim ludzkość zna je obecnie nie byłby tym samym miejscem.

Czy wiesz, że w ciągu sześćdziesięciu sekund w Internecie:

70

+
Rejestruje się nowych domen

571

+
Powstaje nowych stron

340

+
Stron na CMS WordPress

2

mln
Wyszukiwań w Google

Wizytówka Twojej firmy

Nie można zaprzeczyć temu, że spora część życia ludzkiego toczy się w Internecie. Oczywiście, nie ma nic złego w tym, że ktoś dobrowolnie rezygnuje z tego świata internetowego, wirtualnego na rzecz innych form.

Jednak jeżeli ktoś już prowadzi swój własny biznes – bez znaczenia czy na skalę lokalną czy na znacznie szerszą, jeżeli ktoś pragnie zaprezentować światu siebie, swoją działalność czy poglądy, a rezygnuje przy tym z Internetu – sporo traci.

W końcu, jak już zostało powiedziane „jeżeli czegoś nie ma w Internecie – to nie istnieje”. A każdy z przedsiębiorców, chce, aby firma którą założył została zauważona. Internet w tej walce może być zarówno wielkim sojusznikiem, jak i wielkim przeciwnikiem. Dlaczego?

image
image

Ważna rola strony internetowej

Głównie dlatego, że skoro w Internecie w ciągu zaledwie jednej minuty pojawia się aż tyle stron internetowych to naprawdę trudno jest się przebić ze swoją. Szacuje się, że jeżeli przeciętny użytkownik Internetu nie znajdzie interesującej go informacji na danej stronie w przeciągu zaledwie dwóch minut od wejścia na daną stronę – opuści ją i z dużym prawdopodobieństwem już nigdy na nią nie wróci. Dlatego właśnie odpowiednia strona internetowa to rzecz tak ważna. Dlatego też nie wolno zlecać jej stworzenia amatorom i ludziom z przypadku.

W czasach, w których każdy ma Internet, a projektować pierwsze i najprostsze strony www uczą się już nawet dzieci w ramach lekcji informatyki w szkołach – wielu ludziom może się wydawać, że tworzenie stron internetowych to nic takiego i „każdy może to zrobić”.

Jak wygląda wycena budowy strony internetowej? 

Proces wyceny budowy strony internetowej zaczynamy od:

  1. Spotkania, gdzie ze szczegółami opowiesz nam, jaki jest cel budowy Twojej strony internetowej.
  2. Jaka będzie funkcja Twojej strony internetowej? Czy będzie to tylko wizytówka Twojej firmy, czy będziesz chciał ją skutecznie pozycjonować?
  3. Czy będziesz chciał prowadzić kampanię na Twoją stronę internetową?

Na podstawie informacji, które nam dostarczysz, podejmiemy decyzję, jaką stronę zbudować oraz jakich materiałów potrzebujesz, aby stworzyć stronę idealną dla swojego biznesu.

image
  • Wycena budowy strony internetowej - Chcesz zbudować stronę internetową? Potrzebujesz wyceny, ale nie wiesz, jakie materiały musisz dostarczyć, aby agencja marketingowa mogła wycenić budowę Twojej nowej strony internetowej?
  • Czy masz napisane treści? - Jeżeli masz już przygotowane treści na stronę internetową, powiadom o tym swoją agencję. Treści dostarczają informacji o firmie, produktach, usługach czy tematach związanych z daną stroną. Są kluczowym źródłem wiedzy dla użytkowników.
  • Czy masz analizę konkurencji? - Wiesz, jakie działania marketingowe podejmuje online Twoja konkurencja? Wiesz, jakie trendy panują wśród stron internetowych Twoich największych konkurentów?
  • Czy masz zdjęcia do strony internetowej? - Zdjęcia przyciągają uwagę i sprawiają, że strona staje się bardziej atrakcyjna dla użytkowników. Wizualne elementy, takie jak galerie zdjęć czy multimedia, mogą zwiększać czas spędzany przez użytkownika na stronie, co wpływa pozytywnie na zaangażowanie. Czy masz już przygotowane zdjęcia, które chcesz zamieścić na Twojej nowej stronie internetowej?
  • Czy organizowałeś sesję zdjęciową produktu/firmy/współpracowników? - Profesjonalne sesje zdjęciowe umożliwiają dostosowanie obrazów do konkretnej tożsamości i wartości firmy. Zdjęcia mogą być wykorzystywane do opowiadania historii firmy, przedstawiania zespołu pracowników, produktów, usług procesów produkcyjnych i wartości firmy.

Przykładowe portfolio zbudowanych stron

Cechy dobrej strony internetowej

Tego typu myślenie bardzo szybko może doprowadzić do nieszczęścia – w najlepszym wypadku źle wykonana strona internetowa nikogo nie zainteresuje, w najgorszym pochłonie przeznaczony budżet. Nie przemyślana oraz źle zaprojektowana strona internetowa w żadnym stopniu nie spełni swojego celu, a musisz wiedzieć, że strona internetowa ma ich kilka do spełnienia.

Strona internetowa to wirtualna prezentacja – to przedstawienie czyjegoś wizerunku w świecie wirtualnym. Tych kwestii nie można zaniedbać w żadnym wypadku. Całkiem sporo mówi się o tym, że strona internetowa powinna być dobra, bo inne nie mają racji bytu. Jednak całkiem niewiele mówi się o tym jak stworzyć dobrą stronę internetową.

Tworzenie stron internetowych to wcale nie jest proste zajęcie, a tworzenie stron internetowych, które przynoszą korzyść firmie i spełniają zamierzone cele jest jeszcze trudniejsze.

image
image

Profesjonalna strona www

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej to wiele dni nierzadko nawet całych tygodni ciężkiej i wytężonej pracy, w tym głównie pracy koncepcyjnej. Ponieważ, aby powstała dobra strona internetowa najpierw musi powstać dobry projekt, a dopiero potem można przejść do przelewania tego projektu na komputer, a następnie do Internetu. Jednak to nadal nie odpowiada na pytanie „jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa”. A naprawdę warto jest na nie odpowiedzieć. Przy tworzeniu stron internetowych trzeba przede wszystkim:

W pełni skoncentrować się na odbiorcy danej strony i jego oczekiwaniach względem niej – słynne angielskie określenie „target” dobrze obrazuje sytuację. Trzeba po prostu „wstrzelić” się w target. Oczywiście ilu użytkowników, tyle oczekiwań, jednak każdą profesjonalną stronę internetową łączą wspólne cechy – a my znamy je wszystkie.

Jak wygląda proces stworzenia strony www?

1

Brief

2

Projekt

3

Wykonanie

4

Testowanie

5

Gotowa strona

6

Finalizacja

Zbudujemy profesjonalną stronę www dla Twojej firmy!

Skorzystaj z darmowej wyceny już dziś!

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że strona internetowa powinna być:

Responsywna

strona www musi zostać dostosowana do wyświetlania na  urządzeniach mobilnych – coraz więcej osób Internet przegląda z telefonów czy tabletów.

Intuicyjna

Strona internetowa musi być intuicyjna w obsłudze dla użytkownika, który powinien bez problemu znaleźć interesujące go informacje oraz wykonać określoną akcję.

Wartościowa

Strona www musi posiadać dobre i całkowicie unikatowe treści. Treści, które nie tylko będą zgodne z prawdą, ale również będą pisane zwięzłym językiem korzyści oraz konkretów.

Widoczna

Strona internetowa musi znaleźć się w wyszukiwarce Google. Wiele firm przed stworzeniem strony www nie zastanawia się w jaki sposób ma być znaleziona w Internecie.

Strona internetowa to narzędzie

Najczęściej wtedy pierwszym krokiem jest wpisanie zapytania do wyszukiwarki i ogromny zawód po tym jak okazuje się gdy strony nie ma w wynikach wyszukiwania.

Otóż strona musi być zoptymalizowana pod kątem wyników wyszukiwania. Taki zabieg, dzięki któremu strona pokazuje się wysoko w Google na określone frazy nazywa się potocznie pozycjonowaniem stron, my jednak wolimy określenie optymalizacja SEO (z ang. Search Engine Optimistation). Koniecznie zapoznaj się z tym działem. Jednak już teraz możesz mieć pewność, że nasze strony są w pierwszej kolejności zoptymalizowane i dostosowane do wytycznych Google dla webmasterów.

image
image

Strony www – to warto zapamiętać

Tworząc stronę internetową warto pamiętać również o złotej zasadzie, która mówi, że czasami więcej znaczy mniej – kolory, muzyka, różnorodne gadżety – wszystko to może sprawić wrażenie przeładowania i nie dość, że trudno w tym nawale będzie znaleźć konkretne informacje to jeszcze słabsze komputery czy urządzenia mobilne mogą po prostu takiej strony nie udźwignąć, co zamyka drogę wielu potencjalnym klientom i osobom, które są zwyczajnie zainteresowane zawartością danej strony.

Skontaktuj się z nami

Pomagamy osiągnąć sukces w sieci. Zaufaj wiedzy i doświadczeniu