let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

,

Jak zbudować stronę internetową drukarni z agencją SEO?

 • Przez Karolina Kowalewska
 • 15 listopada, 2023
 • 546 Odsłon

Jak zbudować stronę internetową drukarni z agencją SEO?

 

Konkurencja na rynku poligraficznym oraz zmiany w przyzwyczajeniach konsumentów związane z rozwojem nowych technologii i owocujące m.in. zwiększoną popularnością e-booków czy też przesunięciem wydatków z reklamy drukowanej na reklamę internetową sprawiają, że drukarnia jak nigdy wcześniej potrzebuje silnej marki w internecie. Żeby budować widoczność w sieci. Żeby zdobywać klientów. Żeby być odporniejsza na zawirowania rynkowe. Bez profesjonalnej strony internetowej trudno to osiągnąć. Dlaczego warto zbudować ją z agencją SEO?

Profesjonalna strona internetowa – must have dla drukarni. Dlaczego warto ją mieć?

 

Rynek poligraficzny bardziej niż kiedykolwiek odczuwa konieczność zmian. W związku z rozwojem kultury cyfrowej, rosnącą popularnością konsumpcji treści za pośrednictwem internetu oraz wzrostem znaczenia digital marketingu wiele drukarni zaobserwowało spadek przychodów. To, co miało zapewnić dostęp do szerokiego grona odbiorców, równocześnie spowodowało wzrost konkurencji na rynku reklamowym.

W efekcie jako właściciel drukarni musisz rywalizować o klienta nie tylko z innymi firmami świadczącymi usługi poligraficzne, ale i z digitalowymi agencjami marketingowymi, które w kampaniach reklamowych promują wykorzystanie głównie kanałów cyfrowych. Zazwyczaj oznacza to cięcia w wydatkach na drukowane materiały promocyjne, a w skrajnych przypadkach nawet całkowitą rezygnację z nich. I o ile nie zawsze masz wpływ na decyzje marketingowe innych, tak możesz lepiej pokierować swoimi działaniami promocyjnymi.

W dobie internetu nic nie pomoże Ci w aktywnym zdobywaniu klientów tak jak profesjonalna strona internetowa zbudowana z agencją SEO. Chcesz się przekonać? Oto najważniejsze korzyści, które zapewnia.

1.      Zyskujesz przedstawiciela handlowego, który pracuje na sukces drukarni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Strona internetowa nieprzerwanie – przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – prezentuje ofertę drukarni potencjalnym klientom. Nie tylko dostarcza wartościowych informacji na temat zakresu i cen świadczonych usług poligraficznych, ale również zachęca do zakupu i kontaktu z firmą. Działa jak Twój najlepszy pracownik, z tą różnicą że nie robi sobie przerw, ani nie bierze wolnego.

Warunek jest jeden – strona internetowa musi zostać odpowiednio wypełniona treścią (o tym, jak może Ci w tym pomóc agencja SEO, przeczytasz niżej). Inaczej efekty nie będą zadowalające. Publikowane treści powinny być nie tylko unikalne, angażujące i wartościowe dla odbiorców, ale również dopasowane pod kątem SEO. Wówczas będą pomagać stronie www piąć się w wynikach wyszukiwania Google i zdobywać ruch, co przełoży się na większe zainteresowanie świadczonymi przez Ciebie usługami poligraficznymi.

2.      Skracasz dystans do klientów

Jeśli postawisz na autentyczny, przemyślany przekaz, strona internetowa nie tylko będzie promować usługi, ale również pozwoli Ci na bardziej pogłębiony kontakt z klientami. Dzięki niej Twoja marka zyska „ludzką twarz”, co pozwoli skrócić dystans między nią a jej odbiorcami. Przełoży się to na większe zainteresowanie ofertą i wyższą sprzedaż, gdyż potencjalni klienci będą mieć mniejsze wątpliwości co do zakupu.

Do wyobraźni odbiorców szczególnie dobrze przemawia storytelling. Z marketingowego punktu widzenia zakłada on wykorzystanie angażujących opowieści do promocji biznesu i oferowanych w jego ramach usług lub produktów. Dzięki niemu klient może utożsamić się z marką i poczuć na własnej skórze emocje zawarte w historii. Sprzyja to budowaniu relacji i zachęca do podjęcia działania – kontaktu, zakupu czy też zapisu do newslettera. Agencja SEO będzie wiedzieć, jak wpleść opowieści, aby działały one na korzyść drukarni.

3.      Budujesz rozpoznawalną markę

Profesjonalna strona internetowa to cyfrowa wizytówka, przy pomocy której możesz kreować wizerunek swojej drukarni i budować rozpoznawalną markę w sieci. Przyjęta narracja powinna podkreślać profesjonalizm, doświadczenie i jakość usług. Unikaj jednak utartych frazesów, których klienci mają w internecie na pęczki i które tak naprawdę niewiele mówią im o tym, jak działasz, czym różnisz się od konkurencji i dlaczego to właśnie Twoją drukarnię powinni wybrać. Dobre treści podniosą wiarygodność biznesu i sprawią, że będzie on cieszył się większym zaufaniem.

agencja marketingowa warszawa onetrend

4.      Oszczędzasz czas

Spędzasz godziny na rozmowach z potencjalnymi klientami, a i tak nic z nich nie wynika? Jeśli firmowa strona internetowa nie zawiera użytecznych informacji, jest przestarzała, a co za tym zwykle idzie mało intuicyjna, lub – co gorsza – w ogóle nie istnieje, musisz liczyć się z tym, że potencjalni klienci będą kontaktować się z Tobą, by uzyskać interesujące ich dane, np. dotyczące ceny usług.

Żeby uniknąć marnotrawstwa czasu i nic niewnoszących rozmów, udostępnij w sieci ważne z punktu widzenia klienta informacje. To minimum, bez którego nie „odsiejesz” klientów, np. takich, którzy nie byliby zainteresowani skorzystaniem z usług poligraficznych Twojej drukarni po zapoznaniu się z ich przybliżoną ceną.

Profesjonalna strona internetowa to bez dwóch zdań najlepsze miejsce, by zaprezentować potencjalnym klientom najważniejsze informacje dotyczące prowadzonej działalności i jednocześnie oszczędzić sporo czasu na komunikacji z nimi. Jeśli zmieniasz zakres świadczonych usług poligraficznych lub ich ceny, możesz łatwo edytować dane na stronie www i uniknąć zarzutów, że wprowadzasz klientów w błąd.

5.      Zyskujesz platformę do promocji druku

Profesjonalna strona internetowa to doskonała przestrzeń do promocji nie tylko świadczonych przez Twoją drukarnię usług poligraficznych, ale również popularyzacji druku oraz zwiększania świadomości jego zalet marketingowych. Myli się bowiem ten, kto sądzi, że drukowane materiały promocyjne są w odwrocie. Jak to możliwe?

Konsumenci stają się coraz bardziej wybredni i podejrzliwi wobec serwowanych im przekazów cyfrowych. W efekcie zdarza się, że podejmowane w ramach digital marketingu kampanie reklamowe nie przynoszą oczekiwanych efektów. Tymczasem uzupełnione o drukowane materiały promocyjne mogłyby skuteczniej zaangażować odbiorców, a co za tym idzie gwarantować lepsze rezultaty.

Nie każdy klient pragnący wypromować swój biznes ma tego świadomość. Dlatego warto mówić o tym głośno i zabiegać o strategiczne partnerstwa z firmami marketingowymi. Strona internetowa będzie stwarzać doskonałe warunki ku temu. Agencja SEO pomoże Ci stworzyć blog z inspirującymi treściami, które na dodatek będą windować stronę internetową w wynikach wyszukiwania Google.

6.      Płacisz raz, korzystasz cały czas i przez wiele lat

To prawda, że koszty związane z budową profesjonalnej strony internetowej z agencją SEO nie należą do najniższych. Jeśli jednak uznasz to za jednorazową inwestycję, z której po zakupie możesz korzystać cały czas i przez wiele lat, poniesione wydatki nie wydają się aż tak duże, zwłaszcza że zyskujesz narzędzie marketingowe, które non stop pracuje na Twój sukces.

Ponadto raz wykonana strona internetowa przez lata zachowuje swoją funkcjonalność. Oczywiście, po drodze może wymagać redesignu, po to aby jak najlepiej sprostać zmieniającym się potrzebom biznesu, a także odpowiadać klientom pod względem atrakcyjności wizualnej i użyteczności. Niemniej jej utrzymanie (wydatki na serwer i domenę) oraz ewentualny nadzór techniczny to relatywnie tanie usługi.

agencja marketingowa warszawa onetrendStrona internetowa dla drukarni a współpraca z agencją SEO = przewaga już na starcie

Strona internetowa to obecnie jeden z tych elementów, które mają decydujący wpływ na powodzenie biznesu. Oszczędzanie na niej lub wstrzymywanie się z jej budową, choć wpisuje się w politykę ograniczania kosztów prowadzenia działalności i może być w czasie kryzysu zrozumiałe, tak naprawdę stanowi przykład krótkowzroczności i na dłuższą metę jest nieopłacalne. Nie tworzy bowiem żadnej przewagi, która pomogłaby przezwyciężyć kryzys.

Co innego inwestycja w stronę internetową stworzoną przez agencję SEO. Ta na pewno Ci się opłaci. Dlaczego to właśnie współpraca ze specjalistami gwarantuje najlepsze efekty? Daje bowiem przewagę już na starcie. Oto najważniejsze względy, dzięki którym jest to możliwe

 1. Stworzenie strony internetowej poprzedzają wnikliwe analizy. Agencja SEO nie błądzi po omacku, nie zgaduje, czy coś będzie odpowiednie, czy nie – po prostu analizuje. Co konkretnie? Przede wszystkim:

  – działalność klienta
  . W ramach analizy agencja SEO określa m.in., które usługi lub produkty wymagają szczególnego podkreślenia, bo np. przynoszą najwyższe zyski lub cieszą się największą popularnością wśród odbiorców. Bada również możliwości zastosowania cross-sellingu i up-sellingu, dzięki którym drukarnia może uzyskać wyższe wyniki sprzedażowe,
  – grupę docelową klienta. Agencja SEO sprawdza, w jakim stopniu oferta drukarni odpowiada potrzebom odbiorców i rozwiązuje ich problemy. Analizuje motywacje klientów i impulsy, które towarzyszą im przy podejmowaniu decyzji o zakupie. W efekcie tworzy atrakcyjną ścieżkę zakupową, dzięki której odbiorca przekazu staje się kimś więcej niż  „tylko” klientem – przeobraża się w ambasadora marki, który ją promuje,
  konkurencję klienta. Agencja SEO wnikliwie przygląda się stronom internetowym konkurencyjnych firm. Analizuje ich strukturę i bada, jakie elementy stoją za sukcesem witryny w wynikach wyszukiwania. Przedstawia, w jaki sposób usługi lub produkty zostały zaprezentowane. Nie po to, by bezmyślnie kopiować konkurencję, lecz po to, by pokazać, że pewne schematy naprawdę działają.

 2. Strona internetowa zaprojektowana przez agencję SEO dobrze się pozycjonuje. Agencja SEO dba o to, aby strona internetowa miała odpowiednią strukturę i architekturę treści. W efekcie odpowiada ona w stu procentach na zapytania klientów, a także jest intuicyjna w obsłudze i – przede wszystkim – pozytywnie oceniana przez algorytmy Google, co winduje ją w wynikach wyszukiwania. Ponadto specjaliści optymalizują witrynę pod kątem SEO i dostosowują ją do dalszych działań z zakresu pozycjonowania.Co ważne, jeśli nie dysponujesz budżetem, który pozwalałby stworzyć rozbudowaną stronę internetową, nie czekaj, aż zdobędziesz wystarczające środki.
  Profesjonalna Agencja SEO zaproponuje Ci inne rozwiązanie, np. bardziej ekonomiczną witrynę dostosowaną pod kampanie Google Ads. Tańsze rozwiązanie jest lepsze niż zupełny brak strony www lub jej przestarzała wersja, która odstrasza klientów.

 3. Stworzona przez agencję SEO strona www jest unikalnie zapamiętywalna. Agencja SEO zadba o to, aby strona drukarni łatwo zapadała w pamięć klientów i była nie do pomylenia z żadną inną. Odpowiada za to nie tylko unikalny design, na który składa się i architektura witryny, i struktura treści, ale również dodatkowe elementy wyróżniające, takie jak indywidualna sesja zdjęciowa, filmy prezentujące proces wydruku czy też referencje w formie wideo.

 4. Strona internetowa wykonana przez agencję SEO realizuje obrane cele biznesowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć sprzedaż, zbudować wizerunek eksperta, promować druk, czy może realizować wszystkie te założenia w jednym czasie, witryna stworzona przez agencję SEO zdecydowanie Ci to ułatwi. Nawet techniczne treści mogą zostać podane w lekkostrawnej formie, jeśli ich przygotowaniem zajmie się doświadczony copywriter.
  Profesjonalna agencja SEO zaoferuje Ci klarowny i strategiczny copywriting, który nie tylko będzie realizował cele biznesowe, ale również pozytywnie wpływał na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania. A to za sprawą m.in. użycia odpowiednich słów kluczowych. Specjaliści będą wiedzieć, jak zaszyfrować w treści nawet najtrudniejsze frazy, np. związane z konkretnym miastem (typu drukarnia Warszawa), które nie brzmią naturalnie dla odbiorcy, a jednocześnie są pożądane przez algorytmy Google.

 5. Agencja SEO przekaże Ci stronę www ze wdrożoną analityką. Odpowiednie narzędzia, np. Google Analytics dostarczą Ci wiele informacji, np. dotyczących ruchu na stronie, na podstawie których będziesz mógł lub mogła nie tylko ocenić efektywność prowadzonych działań marketingowych, ale również łatwiej podejmować decyzje strategiczne i lepiej lokować środki na promocję – nawet po zakończeniu współpracy z agencją SEO.

Liczba szczegółów, które warto wziąć pod uwagę przy tworzeniu profesjonalnej strony internetowej dla drukarni, może przytłoczyć. Profesjonalne wsparcie agencji SEO, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez procedurę, wskaże najlepsze rozwiązania i ich alternatywy oraz omówi detale, jest nieocenione. Jeśli zależy Ci na efektach, współpraca ze specjalistami to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego biznesu.

Podsumowując, rozwój technologiczny zmienia oblicze branży poligraficznej. Z jednej strony niesie niespotykane dotąd szanse, z drugiej zagrożenia. Żeby wykorzystać te pierwsze i uniknąć tych drugich, nie można biernie przyglądać się zmianom. Co może dać drukarni przewagę na rynku? Marketing internetowy. Pozwala on zdobyć większą liczbę klientów i zwiększyć sprzedaż.

Bez odpowiednio przygotowanej strony internetowej trudno jednak realizować jego założenia. To właśnie ona stanowi bowiem element, wokół którego skupiają się najważniejsze działania z zakresu digital marketingu.

Żeby witryna spełniała obrane cele biznesowe, jej stworzenie warto powierzyć agencji SEO. To gwarancja nie tylko nowoczesnego designu, który przykuwa uwagę, ale i odpowiedniej struktury i architektury treści, która sprawiają, że witryna dobrze się pozycjonuje, a w efekcie zdobywa wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Buduje to widoczność drukarni w sieci, pozwala zdobyć nowych klientów i zwiększa zyski.

agencja marketingowa onetrend

3.4/5 - (5 votes)