let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

,

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie? Działania, które przynoszą efekty

  • Przez Marcin Jene
  • 16 lutego, 2024
  • 618 Odsłon

Prowadzisz profil na Instagramie, lecz rezultaty Cię nie zadowalają? A może dopiero zamierzasz rozpocząć aktywność na IG i zastanawiasz się, jak zdobyć followersów? Przedstawiamy X porad, dzięki którym rozkręcisz swoje konto i pozyskasz obserwujących na Instagramie. Stwórz zaangażowaną społeczność, zdobywaj potencjalnych klientów i czerp korzyści wizerunkowe, prowadząc profil na IG.

Dlaczego warto zacząć właśnie od Instagrama? To jeden z najpopularniejszych portali w social mediach

 Powiedzieć, że Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, to jak nie powiedzieć nic. Każdego dnia korzysta z niego aż 500 milionów osób na całym świecie. Użytkownicy Instagrama dzielą się swoją codziennością, obserwują siebie nawzajem, szukają pomysłów i inspiracji, a także komunikują się między sobą za pomocą wiadomości prywatnych. Mogą również wchodzić w interakcje z innymi poprzez polubienia publikowanych postów, komentarze oraz udostępnienia.

Już dawno jednak Instagram przestał służyć wyłącznie do komunikacji i rozrywki. Obecnie stanowi potężne narzędzie marketingowe, które pozwala dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów i wypromować markę. Wystarczy powiedzieć, że prawie 66 proc. polskich internautów wykorzystuje social media do szukania informacji o produktach i usługach, by przekonać się o jego znaczeniu w biznesie.

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować silną markę osobistą, wypromować konto firmowe, czy też zaprezentować światu swoją pasję, musisz stworzyć zaangażowaną społeczność, jeśli chcesz czerpać korzyści wizerunkowe i finansowe z Instagrama. Jak zatem skutecznie zdobywać followersów na IG? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, o których przeczytasz w dalszej części artykułu.

Co to jest followers na Instagramie? One Trend wyjaśnia

 Mianem followersów na Instagramie określa się użytkowników portalu, którzy obserwują dany profil. Mogą oni oglądać publikowane w jego ramach posty, rolki i insta stories, komentować je, udostępniać, a także wysyłać wiadomości prywatne.

Jeżeli prowadzisz publiczny profil, każda osoba, która ma konto na Instagramie może go zaobserwować, a tym samym stać się followersem. Ty natomiast nie musisz odwdzięczać się jej tym samym. Jeśli Twój profil jest prywatny, każdy użytkownik, który chce go obserwować, musi najpierw uzyskać Twoją zgodę.

Jak zdobyć obserwujących na Instagramie i zwiększyć zasięg profilu? 5 podstawowych wskazówek

 Instagram to portal społecznościowy, w którym liczba followersów ma kluczowe znaczenie. Im jest ona wyższa, tym do szerszego grona potencjalnych klientów jesteś w stanie dotrzeć. Dzięki temu możesz także zwiększyć rozpoznawalność swojej marki w sieci albo nawiązać intratne współprace z firmami, które chciałyby zareklamować się na Twoim profilu.

Żeby zdobyć obserwatorów i wierne grono followersów na IG, trzeba się mocno napracować. Twoja konkurencja najpewniej nie śpi i aktywnie rozwija swoje profile. Na dodatek użytkownicy Instagrama są non stop bombardowani różnymi treściami. W efekcie trudno przyciągnąć ich uwagę.

Nie oznacza to jednak, że nie warto w ogóle próbować. Wręcz przeciwnie. Instagram to miejsce, gdzie każdy może znaleźć swoją niszę, pozyskiwać nowych obserwatorów i aktywnie działać. Co zatem zrobić, aby zwiększyć liczbę followersów na IG? Przedstawiamy 5 wskazówek, jak zdobyć obserwujących na Instagramie.

  • Stwórz atrakcyjny profil na Instagramie

Optymalizacja profilu na Instagramie to pierwszy krok na drodze do zdobycia nowych followersów. Zacznij od nazwy. Żeby konto przyciągało uwagę potencjalnych obserwatorów, musi się ciekawie nazywać. Wybrany nick powinien być nie tylko oryginalny, ale również zrozumiały dla innych i łatwy do zapamiętania. Możesz też prowadzić profil pod nazwą firmy lub użyć swojego imienia i nazwiska.

Następnie wybierz odpowiednie zdjęcie profilowe. Powinno ono intrygować i zachęcać do odwiedzin konta. Zadbaj również o to, aby zdjęcie miało dobrą jakość. Inaczej zamiast przyciągnąć followersów i potencjalnych nowych klientów, odstraszy ich.

W kolejnym kroku zajmij się biogramem. To krótki opis, który – podobnie jak nazwa – musi być chwytliwy. Wówczas zachęci użytkownika do sprawdzenia profilu. Do dyspozycji masz tylko 150 znaków, dlatego uważnie przemyśl, co chcesz napisać.

Wskazówka od One Trend

W bio na Instagramie warto umieścić wezwanie do działania i aktywny odnośnik do swojej strony www lub sklepu internetowego. Zachęci to użytkowników do interakcji i pozwoli przekierować ruch z Instagrama dokładnie w to w miejsce, które chcesz.

  • Przemyśl to, jak chcesz komunikować się ze swoimi odbiorcami

Zanim zaczniesz publikować pierwsze posty, insta stories czy też rolki, zastanów się, jak chcesz komunikować się ze swoimi odbiorcami. W mediach społecznościowych możesz pozwolić sobie na mniej formalny oraz bardziej osobisty i swobodny przekaz. Do innych użytkowników zwracaj się bezpośrednio. Skróci to dystans między Tobą a obserwatorami i ułatwi nawiązywanie więzi.

Instagram odgrywa ważną rolę w komunikacji marketingowej firm. Poprzez dodawanie postów na swoim profilu marka może pokazywać swoją „ludzką twarz” i w ten sposób zdobywać followersów i potencjalnych nowych klientów. Jeżeli przedsiębiorstwo ma swoje konta na różnych portalach społecznościowych, zadbaj o spójność przekazu. Umocni to wizerunek firmy, a także sprawi, że odbiorcy treści prędzej jej zaufają.

  • Publikuj wysokiej jakości treści

Ciekawy, angażujący i wartościowy dla odbiorców content pozwoli Ci zdobyć nowych followersów na Instagramie. Przyjmuje się, że powinien być on dopasowany do Twojej grupy docelowej. Nie zawsze jednak musi być stricte związany z branżą, w której działasz. Pamiętaj, nie ma jednej, uniwersalnej recepty, która sprawdza się w każdym przypadku. Z tego względu warto testować różne opcje i sprawdzać, które wpisy uaktywniają grono followersów, a które przechodzą bez echa.

Publikowanie postów to niejedyny sposób pozwalający zdobyć obserwujących na Instagramie. Wśród użytkowników serwisu dużą popularnością cieszą się także:

  • rolki (reels) – to krótkie materiały wideo, które pełnią nie tylko funkcję rozrywkową. Z powodzeniem możesz je wykorzystywać m.in. do promocji profilu. Dzięki ich publikacji w sposób organiczny (bezpłatny) trafiasz do nowych odbiorców i zwiększysz zasięg profilu na Instagramie, 
  • relacje (insta stories) – pozwalają dotrzeć do szerszego grona followersów, gdyż wyświetlają się na samej górze aplikacji, a nie jak posty w Instagramowym feedzie, które mogą zostać przeoczone przez innych użytkowników. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje relacje angażowały odbiorców, dodawaj do nich interaktywne naklejki, np. quizy, ankiety, pytania.
  • Wykorzystuj hashtagi

Hashtagi (czyli słowa kluczowe, które poprzedza znak # np. #instagram) przypisują publikowaną treść do danej kategorii tematycznej. Wykorzystując je, docierasz nie tylko do swoich followersów, ale również innych użytkowników serwisu, którzy wyszukują interesujące ich treści po hashtagach. Informujesz także algorytmy Instagrama, czego dotyczy Twój profil, co przyczynia się do jego lepszego pozycjonowania.

Pamiętaj, hashtagi powinny być dosyć szczegółowe i dopasowane do branży, w której działasz, a także tematyki postu. Tylko wówczas spełnią swoje funkcje. Co ważne, możesz je umieścić także w biogramie.

  • Postaw na płatne działania

Nowych followersów możesz zdobyć także dzięki płatnym działaniom. W ich wyniku Twoje posty będą docierać do szerszej grupy odbiorców. Chociaż kampanię reklamową na Instagramie możesz prowadzić samodzielnie, warto ją zlecić specjalistom. Dzięki temu otrzymasz m.in. gwarancję prawidłowego targetowania, czyli dostosowanie reklamy do grupy docelowej, co przekłada się na jej efektywność.

Jak zdobyć followersów na Instagramie? O czym jeszcze pamiętać?

Istnieje cały katalog działań, które należy wdrożyć, aby zdobyć obserwujących na Instagramie. Jeżeli mają one przynieść efekty, wymagają zaangażowania. O czym jeszcze warto pamiętać, aby liczba followersów ustawicznie rosła?

Treść i wygląd profilu mówią o Tobie

Przykładaj się do tworzonych postów, rolek i insta stories, a także publikuj atrakcyjne zdjęcia. Dzięki temu pokażesz swoim odbiorcom swoje profesjonalne podejście. Pamiętaj, żeby zdobyć nowych followersów na Instagramie, trzeba zatroszczyć się o tych dotychczasowych. Nie bój się więc pytać, jakich treści potrzebują Twoi odbiorcy.

Regularność podstawą budowania zaufania

Regularnie publikuj posty, rolki i insta stories. Niech Twoi odbiorcy wiedzą, że mogą na Ciebie liczyć nawet w tak „mało znaczącej” kwestii, jaką jest publikacja treści w ustalonym terminie. Dzięki temu zdobędziesz zaufanie followersów.

Częsta aktywność na Instagramie to podstawa

Aktywność na Instagramie nie sprowadza się wyłącznie do publikowania postów, rolek i insta stories. Żeby zdobyć obserwujących, możesz organizować konkursy, brać udział w dyskusjach na profilach innych użytkowników i nawiązywać prywatne rozmowy. Angażuj się wszędzie, gdzie możesz. Pamiętaj jednak, aby zachować autentyczność. To bowiem właśnie ona przyciąga nowych followersów jak magnes.

Powyższe wskazówki podpowiadają, jak zdobyć obserwujących na Instagramie i stworzyć zaangażowaną społeczność. Nie wyczerpują jednak wszystkich sposobów, dzięki którym możesz sukcesywnie zwiększać grono followersów. Chcesz rozwinąć swój profil na Instagramie, jednak brakuje Ci wiedzy lub czasu? W One Trend poprowadzimy Twoje social media. Skontaktuj się z naszym ekspertem, by otrzymać indywidualną ofertę, które pomoże Ci zdobyć followersów na Instagramie i nie tylko.

3/5 - (4 votes)